ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
المواضيع الأخيرة
» امتحانات دانش آموزان در سایر روزهای هفته برگزار شود
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:54 pm من طرف بهروز ستاری

» نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:53 pm من طرف بهروز ستاری

» مجمع کشورهای صادرکننده گاز در محل اجلاس سران
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:51 pm من طرف بهروز ستاری

» مجال دادن به مردم در فعالیت های صحیح اسلامی
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:42 pm من طرف بهروز ستاری

» بدهی نظام سلامت را پرداخت می کنیم
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:41 pm من طرف بهروز ستاری

» هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه ها به نظام سلامت پرداخت شود
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:40 pm من طرف بهروز ستاری

» برگزاری انتخاباتی پرشور در اسفند
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:39 pm من طرف بهروز ستاری

» عرضه بيمه نامه عتبات عاليات اربعين
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:38 pm من طرف بهروز ستاری

» نرخ تورم مناطق شهری را در دوازده ماه
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:17 pm من طرف بهروز ستاری

» مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:17 pm من طرف بهروز ستاری

» لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:16 pm من طرف بهروز ستاری

» تسريع در صدور رواديد زائران اربعين
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:15 pm من طرف بهروز ستاری

» بیست و هفتمین رییس مجلس ترکیه
الإثنين نوفمبر 23, 2015 1:53 pm من طرف بهروز ستاری

کتاب سرخ - مجموعه سخنان حکيم ارد بزرگ

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرزانه شیدا - 946

ژاله گلستان - 676

حسین رخشان فر - 409

parisa - 369

behnam - 335

سعیده خردمند - 306

Hamid Alipour - 277

بهروز ستاری - 240

مهین صابری - 238

asal vahidi - 229

لئون عاشقانه ایی با سس انتقام !

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

لئون عاشقانه ایی با سس انتقام !

پست من طرف SaNtRal في السبت يونيو 26, 2010 8:43 am

لوک بسون کارگردان ، نویسنده و تهیه کننده فرانسوی ، لئون ( حرفه ای ) رو در سال ۱۹۹۴ ساخت و به علاقه مندان جهان سینما عرضه کرد .

فیلمی که از حضور بازیگرانی همچون ژان رنو ، گری اولدمن و ناتالی پورتمن در خودش بهره برده .

این فیلم روایتگر زندگی لئون ( ژان رنو ) یک مهاجر ایتالیاییه که از ۱۹ سالگی به آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور به حرفه آدم کشی اشتغال داره !.

در مجتمعی که لئون در اون زندگی میکنه علاوه بر او ، یک دختر بچه ۱۲ ساله به اسم ماتیلدا ( ناتالی پورتمن ) هم به همراه خانوادش زندگی میکنن . پدر ماتیلدا که با یک گروه قاچاقچی متشکل از پلیس های فاسد مبارزه با مواد مخدر همکاری میکنه ، به دلیل نارو زدن ، مورد غضب رئیس گروه ، نورمن استنفیلد ( گری اولدمن ) قرار میگیره و خودش و خانوادش توسط افراد اون کشته میشن .

ماتیلدا که هنگام قتل عام بیرون از خونه بوده فرا میرسه و با دیدن اوضاع به لئون پناه میبره . لئون در ابتدا رغبتی به پذیرفتن و نگهداری از ماتیلدا نداره . اما کم کم علاقه ای میان اونها شکل میگره و ماتیلدا لئون رو ترغیب به انتقام گیری از قاتلان خانوادش میکنه و ....

در اینجا ما با فیلمی روبرو هستیم که واسه شخصیت اول خودش از یک ضد قهرمان ( anti-hero ) استفاده کرده . انسانی تک افتاده و منزوی که به تنهایی زندگی میکنه ، اصول خاص خودشو داره و از اصول معمول زندگی پیروی نمیکنه .

ژان رنو در این فیلم نقش گانگستری رو بازی میکنه که خوی عجیبی داره . در عین بی رحمی ، بسیار معصوم و دل نازکه . نوشیدنی محبوب و همیشگیش شیره ، با عینک دودی و روی مبل می خوابه ، سواد نداره و علاقه عجیبی هم به یک گل داره .

در چنین شرایطی یه دختر بچه به زندگیش وارد میشه و با ارائه عشق به زندگیش معنا می بخشه و اون رو دگرگون میکنه . عشقی که مثل دیگر رفتارهای لئون غریبه و فقط میتونه مختص به خودش باشه !.

بسون در این فیلم تمام اجزاء رو به درستی در کنار هم چیده و از اونها واسه موفقیت فیلمش بهره برده . فیلمنامه کار ، اثری تقریبا بی نقصه و کارگردان موفق شده اجرای خوب و استادانه ای رو ازش به اجرا بزاره .

بازی ها بازیگرها ، خصوصا رنو و پورتمن در اوجه . رنو به خوبی خودش رو با شخصیت لئون هماهنگ کرده و در قالب اون فرو رفته . لئون به نوعی میتونه شاه کلید تمام نقش آفرینی های رنو در تمام سالهای بازیگریش باشه !.

در کنار اینها ، تدوینگر ، فیلم بردار و سازنده موسیقی متن هم ، همگی کارشون رو به خوبی انجام دادن و در جهت فیلم حرکت کردن . اما بدون شک بهترین و موثر ترین کار متعلق به طراح صحنه و لباسه که ، با طراحی های فوق العادش به هویت بخشی شخصیت ها و خصوصا لئون کمک شایانی رو کرده . طراحی شلواری کوتاه که بند شلواری به اون وصله ، به همراه کتی گشاد و کلاهی به سر ، ظاهری کولی وار و شلخته رو به لئون بخشیده و شخصیتش رو به سوی متفاوت بودن با دیگران رهنمون کرده ( در یک نظر خواهی که مجله توتال فیلم در مورد برترین ضد قهرمان های تاریخ سینما انجام داده ، لئون پس از "تراویس بیکل" شخصیت رابرت دنیرو در راننده تاکسی و پیش از "ری دفنس" شخصیت مایکل داگلاس در فیلم سقوط در رده دوم برترین ضد قهرمان ها قرار گرفته ! ).

لوک بسون که چندی پیش آخرین فیلمش ( آرتور / تلفیقی از انیمیشن و حرکت زنده ) رو به نمایش عمومی در آورده ، تا به امروز ۱۰ فیلم بلند سینمایی رو کارگردانی کرده که در چهارتاش از حضور ژان رنو به عنوان بازیگر بهره برده ( مترو ، آبی بزرگ ، نیکیتا و لئون ).

علاوه بر این ، اون یه دفتر فیلم سازی به اسم اروپا هم داره که به تهیه فیلمهای اکشن ارزان قیمت اشتغال داره . فیلمهایی که خود بسون هم به عنوان نویسنده و هم تهیه کننده در ساخت اونها نقش داره و به دلیل خوش ساختی از فروش بالایی در سطح جهانی برخوردار هستن ( تاکسی ، رها شده ، ترانسپورتر و ... ).

در پایان هم باید به این نکته اشاره کنم که ، چندی پیش در خبرها اومده بود که بسون قصد داره قسمت دوم لئون رو هم بسازه . ناتالی پورتمن هم علاقه مندیش رو به بازی در این فیلم اعلام کرده و احتمال داره که این فیلم در آینده ای نزدیک ساخته بشه .

مطمئناْ این میتونه خبر ناخوشایندی برای تمام علاقه مندان به لئون و لوک بسون باشه !!!.

یادت میاد یکی می گفت حقیقتم مصیبته
...
دیگه مزاحم نیم شم ، خیالت آسوده باشه
سهم من از آتیش بذار ، فقط یه کم دوده باشه

SaNtRal

تعداد پستها : 6
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 16
آدرس پستي : U.S.A. – California – Los Angeles

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: لئون عاشقانه ایی با سس انتقام !

پست من طرف سعیده خردمند في الأحد يونيو 27, 2010 12:25 pm